O ciepłej kolorystyce wnętrz – żółty, złoty i pomarańczowy

Published by: 2

Przy aranżacji wnętrz należy pamiętać o kwestii oddziaływania kolorów na ludzką psychikę. Niektóre z nich wspomagają relaks, dlatego idealnie nadają się do sypialni, inne uprzyjemniają życie towarzyskie – są kolorami wręcz stworzonymi do salonu. Dziś o ciepłej kolorystyce we wnętrzach, która ma pozytywny wpływ na nasze emocje. Sprawdźmy trzy kolory.

Radosny żółty

Żółte wnętrze z całą pewnością doda nam energii. Barwa kojarzona ze słońcem może przybierać wiele tonacji, dlatego nadaje się zarówno do salonu, sypialni, ale też jadalni czy kuchni. Żółty świetnie komponuje się z bielą i szarościami.

Ekstrawagancki złoty

Złota barwa kojarzona z przepychem i bogactwem skomponowana z innymi barwami tworzy we wnętrzu bardzo ciekawe aranżacje. Ekstrawagancki złoty możesz łączyć z zielenią, ponadczasową bielą oraz szarościami. W takim salonie jest się po prostu szczęśliwym. Złoto może znaleźć się w dodatkach, elementach mebli, ale też w postaci tapety na którejś ze ścian.

Soczysty pomarańcz

Pomarańczowy kolor we wnętrzach wywołuje pozytywne emocje. Podobnie jak żółty dodaje energii. Pomarańczowy jest energetyczną barwą, którą można zestawiać z wieloma innymi, uzyskując w ten sposób wizualnie bardzo ciekawe połączenia. Bez obaw możesz eksperymentować więc z jasnym kolorem niebieskim, popielatą szarością, bielą, ale też żółtym i czerwonym. Jeśli pomarańcz jest dla Ciebie zbyt dużym wyzwaniem, możesz postawić na jego jaśniejszą brzoskwiniową odmianę. Życzymy samych udanych aranżacji.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *