O kolorach do dziecięcego pokoju

Published by: 2

Aranżując pokój dziecięcy, a dokładnie wybierając dla niego kolory, należy pamiętać, że jest to miejsce zarówno do zabawy, jak i odpoczynku. Należy znaleźć złoty środek, czyli dokładnie barwy, które będą sprzyjały aktywności, ale też umożliwiały dziecku relaks. Sprawdź, co możesz wybrać.

Uwaga na różowy

Róż to barwa zdecydowanie często wybierana do pokoju małych dziewczynek. Owszem jest świetnym wyborem. Niemniej jednak należy pamiętać o umiarze. Przesadnie cukierkowy na dłuższą metę może przytłoczyć wnętrze, a jednocześnie rozdrażniać dziecko. Stawiamy więc raczej na bardziej stonowany pudrowy róż.

Uspokajający niebieski

Błękit to kolor pokoju nie tylko dla chłopca. Jeśli zdecydujesz się właśnie na taką barwę – świetnie, ponieważ to idealna kolorystyka wspierająca koncentrację. Dziecko nie będzie miało problemów z nauką, jak również będzie miało idealne warunki do relaksu.

Radosna zieleń

Jeżeli zależy Ci na optymistycznej atmosferze w pokoju dziecka, wybierz radosną zieleń. Dziecku będzie kojarzyła się z łąką, lasem i szeroko pojętą naturą, co zawsze będzie je wprowadzało w optymistyczny nastrój. Zieleń doskonale komponuje się z innymi barwami. Eksperymentuj i podpytuj dziecko, czy akurat ten pomysł mu się podoba. W końcu to pokój dziecka, w którym będzie spędzało dużo czasu zarówno podczas zabawy, nauki, jak również podczas odpoczynku i snu. Życzymy zatem rozsądnych decyzji, przyjemnej pracy, spełnienia dziecięcych oczekiwań oraz samych udanych aranżacji.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *