Każde biuro musi być odpowiednio wyposażone, w tym między innymi w meble. Niemniej jednak profesjonalne meble gabinetowe są stosunkowo drogie, dlatego wiele firm decyduje się postawić na meble używane. Zamiana miejsca prowadzenia działalności to w dzisiejszych czasach częste działanie, stąd wiele firm sprzedaje swoje stare meble, które nie będą pasowały do nowych wnętrz. Na jakie meble gabinetowe lepiej postawić – używane czy nowe?

Meble na wymiar czy ze sklepu?

Właściciele firm bardzo często decydują się na meble gabinetowe na wymiar. Mają one wiele zalet, bowiem można je dopasować nie tylko wymiarowo do wnętrza, ale również do potrzeb pracowników oraz stylu, w jakim urządzone jest całe biuro. Dużą wadą tego typu mebli jest fakt, iż kosztują naprawdę sporo. Meble na wymiar w ogóle do najtańszych nie należą, nie mówiąc już o meblach gabinetowych, które zazwyczaj mają niestandardowe wymiary oraz wykonane są z naprawdę solidnych materiałów. Mają one bowiem pełnić nie tylko funkcję praktyczną, ale także rolę reprezentacyjną przed klientami biura. Jeśli firma nie dysponuje odpowiednimi funduszami, może zdecydować się na zakup gotowych mebli ze sklepu. Specjalizują się w tym głównie małe, lokalne wręcz sklepy meblarskie. Oczywiście meble tego typu można również kupić w popularnych salonach meblowych, niemniej jednak nie sposób tam znaleźć mebli gabinetowych z prawdziwego zdarzenia. Zazwyczaj wyglądają one jak typowe meble do domu, dlatego nie do końca pasują do biur.

Meble używane

Innym sposobem na wyposażenie biura jest zakup mebli używanych. Firmy często decydują się na ich sprzedaż, ponieważ nie pasują one do nowych wnętrz firmowych po przeprowadzce. Meble te często można kupić w znacznie lepszej cenie, niż nowe ze sklepu. Prezentują one jednak bardzo podobną jakość – bardzo często nie są użytkowane dłużej, niż kilka lat. W dodatku o meble biurowe bardzo się dba, ponieważ wszystkim właścicielom firm zależy, aby meble wyglądały po prostu ładnie i były wizytówką firmy. Oferty sprzedaży mebli do biura często można znaleźć na popularnych portalach ogłoszeniowych. Minusem jest jednak to, że trzeba je przetransportować we własnym zakresie, co może być problematyczne i kosztowe dla niektórych przedsiębiorców. Zakup mebli warto jest więc dobrze przemyśleć, ponieważ każde rozwiązanie cechuje się pewnymi zaletami, ale nie jest również wolne od wad. Meble gabinetowe zwykle kupowane są na co najmniej kilka lat, więc tym bardziej lepiej dobrze zastanowić się, czy kupić meble nowe czy używane. 

Sprawdź ofertę na meble do gabinetu na stronie: https://balma.pl/kolekcje/ostin