Z roku na rok coraz większą wagę przywiązujemy do jakości spalanym materiałów opałowych. Już od dawna mówi się o zanieczyszczeniach, jakie powoduje spalanie śmieci, plastiki i innego rodzaju tworzywa sztuczne. De facto palenie czystym węglem również nie jest zbyt ekologiczne – o wiele lepiej wybrać ekogroszek premium, który jest doskonale oczyszczony, przez co podczas spalania wydziela jak najmniejsze ilości substancji szkodliwych. 

Ekogroszek jest eko

Jak sama nazwa wskazuje, ekogroszek premium jest opałem z kategorii ekologicznych. Powodem jest fakt, iż podczas spalania do środowiska wydzielanych jest niewiele substancji, które tworzą smog. To właśnie z nim tak zaciekle walczymy już od dobrych kilku lat. Niestety, palenie w piecach zwykłym węglem również przyczynia się do jego powstawania. Tymczasem wybór ekogroszku premium to przede wszystkim walka o zdrowe i czyste powietrze, a co najważniejsze ciepło w mieszkaniu. Dlaczego? Ponieważ ekogroszek premium to wysokokaloryczny opał, przez co wcale nie potrzeba go zbyt wiele, aby ogrzać mieszkanie. W procesie uzyskiwania ekogroszku premium wytrącane są także wszelkie związki siarki czy innego rodzaju metale szkodliwe. Czysty ekogroszek trafia wprost do naszego pieca.

Jaki ekogroszek premium wybrać?

Wybór odpowiedniego ekogroszku, zwłaszcza w wersji premium, nie jest prosty. Producenci bowiem lubią nazywać ekogroszkiem opał, który w rzeczywistości nim nie jest. Dzieje się tak ze względu na to, że ekogroszek jest droższy od zwykłego węgla, zatem i producent może tym samym więcej zarobić. Tymczasem kupujemy ekogroszek nie po to, aby zapłacić więcej, a w trosce o własne zdrowie i środowisko naturalne. Z tego powodu musimy mieć pewność, że opał, który kupujemy, rzeczywiście może nazywać się ekogroszkiem premium. Dlatego też warto postawić na ekogroszek firmy Sztygar, która od wielu lat działa na polskim rynku. Ich opał spełnia wszystkie, nawet najbardziej wyśrubowane normy europejskie, przez co jest bezpieczny zarówno dla nas, jak i dla środowiska naturalnego. Co istotne, ekogroszek premium firmy Sztygar do zakupienia na stronie https://www.wegielsztygar.pl/product-pol-114-EKOGROSZEK-PREMIUM-SZTYGAR-R-1-TONA-NAJLEPSZE-PALIWO-DO-PIECOW-NISKOEMISYJNYCH.html jest bardzo ekonomicznym opałem, dzięki czemu jego wybór nie będzie kosztował nas majątku. Jego dostawa wprost pod drzwi mieszkania przebiega bardzo sprawnie, przez co można go zamówić tuż przed zimą bądź nawet w trakcie sezonu, gdy skończy nam się już opał. Nie warto stawiać na niesprawdzone rozwiązania, jeśli dostawca dobrego i taniego ekogroszku premium może pojawić się u nas z dobrej jakości opałem już za kilka dni.