Szukając trwałych i funkcjonalnych mebli łazienkowych pasujących do nowocześnie urządzonego wnętrza, warto kierować się nie tylko jakością, ale i stylem ich wykonania. Ciekawym wyborem mogą być meble z błyszczącymi frontami, o jednorodnej, białej kolorystyce lub meble łączące sterylną biel z głęboką czernią, takie jak czarna szafka pod umywalkę nablatową, do której można dokupić wykonany w takim samym stylu regał łazienkowy czy półki.

Meble stojące czy wiszące?

Jeszcze do niedawna większość mebli łazienkowych ustawiana była bezpośrednio na podłodze, najczęściej na nóżkach z regulacją, co ułatwiało ich wypoziomowanie. Obecnie moda się zmieniła i w nowoczesnych łazienkach stosuje się przede wszystkim meble przystosowane do zawieszenia na ścianie. Poza względami czysto estetycznymi ma to również pewne walory praktyczne. Zawieszona na ścianie czarna szafka pod umywalkę nablatową może być ustawiona dokładnie na takiej wysokości, jakiej wymaga użytkownik –podczas wyboru takiej szafki, nie trzeba przesadnie martwić się o jej rozmiar, w szczególności wysokość. Dodatkowo, dzięki zawieszeniu na ścianie, taki mebel nie jest narażony na uszkodzenie od przypadkowego zalania łazienki. We wnętrzu z wiszącą nablatową szafką umywalkową w kolorze czarnym, białym lub dowolnie innym, łatwiej jest również dbać o czystość podłogi. Taką łazienkę zwyczajnie wygodniej się sprząta. 

Meble przystosowane do nowej ceramiki łazienkowej

Nowoczesne meble łazienkowe różnią się od mebli tradycyjnych nie tylko stylem wykonania czy sposobem montażu, ale także przeznaczeniem – są przystosowane do instalacji nowych rodzajów ceramiki łazienkowej, w tym umywalek nablatowych. Doskonałym przykładem jest już wspominana wcześniej czarna szafka pod umywalkę nablatową, z blatem na wysoki połysk, wykonanym z materiału odpornego na wilgoć i zalania wodą. O ile do niedawna największą popularnością cieszyły się szafki przystosowane do montażu tradycyjnych umywalek, o tyle w nowoczesnych wnętrzach zdecydowanie częściej stosuje się właśnie białe lub czarne szafki pod umywalki nablatowe. To meble z blatami, w których nawierca się otwory pod odpływ i ewentualnie pod baterię.   

W sprzedaży znajdziemy wiele eleganckich mebli stworzonych z myślą o aranżacji nowoczesnych łazienek. Najczęściej są to meble jedno- lub dwukolorowe, przeznaczone do montażu ściennego, wyposażone w blaty przystosowane do instalacji umywalek nablatowych. Doskonałym przykładem takich mebli są białe i czarne szafki umywalkowe z blatem drewnianym, zabezpieczonym przed wilgocią, najczęściej wykończonym na wysoki połysk.