Każdy, kto planuje remont lub odnowienie mieszkania zastanawia się, jakie kolory ścian i mebli będą najwłaściwsze w tym sezonie. Można zdecydować się na trend, który jest najmodniejszy i lansowany wśród designerów lub pójść nieco mniej utartą ścieżką. Ważne, żeby odpowiednio dobrać kolor do naszych upodobań i klimatu naszego mieszkania.

Ciągle popularne jest scandi

Od wielu sezonów popularny jest u nas styl skandynawski, z przeważającą ilością bieli. Śnieżnobiałe ściany powoli odchodzą jednak do lamusa, ponieważ osiągnęliśmy przesycenie tym trendem. Jeśli jednak nie chcemy definitywnie rozstać się z tym przytulnym stylem, można zamienić biel na jasny beż lub odcienie drewna. Fani ciepłych kolorów mogą pokusić się o kolor orzechowy lub kawy z mlekiem. Można również pofantazjować z szarością, która powinna być jednak, w przeciwieństwie do poprzednich sezonów, nieco rozświetlona i pozbawiona sztywnej surowości.

Od różu do mocnej czerwieni

W tym sezonie modna kolorystyka wnętrz opiera się przede wszystkim na wariacjach związanych z kolorem czerwonym. Trendy są zarówno mocne, nasycone barwy, jak i rozmyte, pastelowe odcienie. Idealne dla nowoczesnych wnętrz są cukierkowe, landrynkowe róże, słodkie korale i piękne malinowe akcenty. Do wnętrz bardziej wytwornych, nawiązujących do eleganckich klimatów najbardziej odpowiednie będą mocne kolory karmazynowe i bordo. Takie barwy świadczą o odwadze i niebanalności właścicieli.

Piękne zielenie

Dalej na topie jest również zieleń, jednak w bardziej wyrafinowanej formie. Teraz stawiamy na piękne butelkowe odcienie i wszelkie wariacje na temat brudnej, starej zieleni. Związane jest to z tendencjami powrotu do natury i fascynacji przyrodą. Wskazane są kolory szmaragdowe i te, które na ścianach stworzą iluzję drzewa porośniętego gęstym mchem. Są to wariacje również dla zwolenników klimatów retro. Pastele i intensywne zielone kolory sprawdzą się z kolei w pokoju dziecięcym.

Wielki błękit

Obecnie nie możemy się obyć bez błękitów w różnych odsłonach. Modna kolorystyka wnętrz to obowiązkowy akcent związany z tym kolorem. Szczególnie pożądane są szafiry, których nieoczywisty odcień i ponadczasowe piękno przykuwa na trwałe uwagę każdego, tak jak szlachetne kamienie. Wspaniale sprawdza się także nienudzący się turkus, którego przenikliwy blask i elegancja rozświetlą każdą przestrzeń. Do zestawienia z różem. Dla najbardziej odważnych pozostał z kolei piękny, głęboki i tajemniczy granat, który komponuje się z wnętrzami ciężkimi i dekadenckimi.