Każdy z nas uwielbia cudownie prezentujące się dekoracje. Dywany uznawane są za niemalże nieodłączny element wyposażenia każdego salonu. Jest to nie tylko ciekawie prezentujący się element, ale jednocześnie pełni funkcje ochronne przed zarysowaniami, zwiększa komfort chodzenia i gwarantuje odpowiednie warunki termiczne. Jak skutecznie dobrać dywan do salonu? Jaki rozmiar dywanu do salonu będzie najbardziej optymalny? Z czego powinien być wykonany wysokiej klasy dywan? Jeśli szukasz odpowiedzi na wyżej postawione pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem- z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników. 

Jak skutecznie dobrać dywan do salonu?

Aby wybrać optymalny dywan do salonu, należy wybrać taki model, które będzie pasował do innych elementów wyposażenia, takich jak chociażby fotel, kanapa, stolik kawowy. Całość powinna prezentować się przede wszystkim spójnie, dlatego tak istotna jest kwestia odpowiedniej kolorystyki. Może być ona identyczna lub wręcz przeciwnie- kontrastująca, w zależności od naszych indywidualnych preferencji. Dywan do salonu jest dość intensywnie eksploatowany, w konsekwencji nie bez znaczenia jest odporność na uszkodzenia. Dużą popularnością cieszą się egzemplarze z poliestru- jest to materiał stosunkowo łatwy do utrzymania w czystości. Co ciekawe, świetnie nadaje się zarówno do mycia na sucho, jak i na mokro. 

Jaki rozmiar dywanu do salonu będzie najbardziej optymalny?

Dywany do salonu powinny pasować do pomieszczenia także pod względem rozmiaru. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na metraż danego pomieszczenia. Przykładowo szukając dużych elementów dekoracyjnych zaleca się, aby zwrócić uwagę na odległość brzegów od ścian. Nie powinna wynosić mniej niż 90 cm. Jest to wbrew pozorom bardzo ważne, bowiem możliwe będzie swobodne rozstawienie mebli wzdłuż ścian. Alternatywnym rozwiązaniem są niewielkie dywany do salonu o rozmiarze około 120×170 cm. 

Z czego powinien być wykonany wysokiej klasy dywan?

Dywany do salonu powinny być wykonane z możliwie najlepszych materiałów- jest to niemalże gwarancja wytrzymałości. Godna uwagi jest przędza polipropylowa, która nie tylko jest gwarancją trwałości kolorów, ale ma również właściwości antyalergiczne i antystatyczne. Wybierajmy materiały, które posiadają odpowiednie akustyczne właściwości, jednocześnie charakteryzują się wysoką sprężystością włókien- dzięki temu zjawisko udeptywania nie będzie problematyczne.