Bez wątpienia w roku 2019 we wnętrzach królować będzie styl boho – ale raczej w swojej spokojnej, monochromatycznej odmianie. Jeśli zastanawiasz się, w jakim stylu urządzić dom w 2019 roku i podążasz za wnętrzarskimi trendami, a na dodatek lubisz otaczać się tym, co naturalne, ale nie lubisz nadmiaru pstrokacizny – to ten styl jest zdecydowanie stworzony dla Ciebie!

Styl boho – jak go uzyskać?

Wydaje się, że styl ten to próba powrotu na łono natury Styl boho nie jest stylem trudnym do zaaranżowania. Jego elementy można wprowadzić do praktycznie każdego wnętrza, choć najkorzystniej prezentuje się w jasnym otoczeniu. Prosta baza w postaci białych ścian i skromnych mebli wyraźnie uwypukli wszystkie elementy i dekoracje, których zestawienie pozwoli na zaaranżowanie wnętrza w stylu boho. Warto więc przed ostateczną dekoracją pomieszczeń odpowiednio je przygotować: czasem wystarczy zwykłe malowanie ścian, by stworzyć neutralną, uniwersalną, plastyczną i podatną na zmiany przestrzeń.

Dodatki w stylu boho

Kwintesencją stylu boho są naturalne materiały, wśród których prym wiedzie drewno i wiklina. Niezastąpione są naturalne tkaniny, takie jak len czy bawełna. Mile widziana jest duża ilość kwiatów, która nawet z niewielkiej kawalerki jest w stanie uczynić miejską dżunglę – przy czym najpopularniejszym sposobem ich eksponowania są makramowe kwietniki. Styl boho czerpie inspiracje u źródeł kultury ludowej – w 2019 roku dostosowując je jednak do realiów współczesnego świata, czego namacalnym dowodem jest stosowanie bardziej stonowanej palety barw, aniżeli dawniej. Popularnością cieszą się przedmioty ręcznie robione, niepowtarzalne i unikatowe. Przedmioty takie, w połączeniu ze współczesnymi elementami, tworzą obraz współczesnego stylu boho, który każdy może uzyskać we własnym domu.

Handmade w służbie boho

Styl boho wyróżnia się szczególnym zamiłowaniem do ręcznie robionych przedmiotów. Prym wiodą wszelkie ręcznie robione plecionki, makaty na ścianę, makramowe kwietniki, własnoręcznie dziergane koce czy lepione z gliny figurki – to tylko niewielki wycinek z całej szerokiej palety możliwości rękodzielniczych, które pozwalają na uzyskanie we wnętrzu etnicznego charakteru. Nawet zwykłe frędzle dekorujące przedmioty codziennego użytku (pledy, narzuty, poduszki czy obrusy) sprawiają, że wnętrze zaczyna nabierać specyficznego klimatu. Aranżując wnętrze w stylu boho należy jednak mieć na uwadze, że tak jak wszędzie – tak i tu wskazany jest umiar. Nadmiar bibelotów spowoduje niepotrzebny chaos i wnętrzarski rozgardiasz, a przecież istotą tego stylu jest skromność i prostota – i to powinna być myśl przewodnia dla wszystkich tych, którzy urządzają swoje cztery kąty w stylu boho w 2019 roku.