Biało – czarne wnętrza stają się coraz bardziej popularne. Nadają mieszkaniu nowoczesności, pewnej nowatorskości. Kojarzą się z elegancją i dobrym gustem. Zdecydowanie pasują do mieszkań osób, którym zależy na nowoczesnym, ale nietuzinkowym wyglądzie wnętrza. Czerń i biel to kolory kontrastujące, które połączone gwarantują niezwykłe wrażenie. Można zdecydować się na białe ściany oraz czarne meble i dodatki lub czarne ściany i białe wyposażenie wnętrza. Drugie z tych rozwiązań, choć bywa oczywiście brane pod uwagę, nie cieszy się jednak popularnością – czarne ściany mieszkania sprawiają przygnębiające wrażenie. Oczywiście możliwe jest także połączenie bieli i czerni na ścianach oraz w wyposażeniu.

Biało – czarne pomieszczenia

Decydując się na biało – czarny wystrój wnętrza, należy zastanowić się, czy taka kolorystyka będzie pasowała do pomieszczenia, w którym chce się jej użyć. Przykładowo białe ściany i czarne wyposażenie będą doskonale wyglądać w salonie. Białe ściany zapewnią wrażenie przestronności i sprawią, że w pomieszczeniu będzie jaśniej, co pozytywnie wpływa na samopoczucie gości i domowników. Czarne meble i dekoracje nadadzą natomiast pomieszczeniu elegancki i sprawią, że salon będzie wyglądał nowocześnie i oryginalnie. Urządzanie sypialni w takiej kolorystyce może mijać się z celem – nadmiar bieli sprawi, że w pomieszczeniu będzie nadmiernie jasno w letnie poranki, natomiast nadmiar czerni może wywołać przytłaczający efekt. Sypialnia to zresztą miejsce, które powinno sprawiać przytulne wrażenie, i w którym lokator powinien czuć się bezpiecznie oraz komfortowo. 

Białe dodatki czy czarne dodatki?

Zdecydowanie lepiej pomalować ściany na biało i wybrać do nich czarne dodatki, niż kupić białe wyposażenie do czarnych ścian. Jeśli chodzi o czarne elementy wyposażenia, ich zakup nie będzie problemem. Czarne meble można kupić na większości witryn internetowych i w stacjonarnych sklepach meblowych. Nawet samodzielne pomalowanie mebli specjalną farbą do drewna nie powinno sprawić nikomu problemu. Jednak w biało – czarnym wnętrzu lepiej wykorzystać meble plastikowe, które bardziej pasują do nowoczesnej koncepcji mieszkania. Jeśli chodzi o elementy dekoracyjne, warto postawić na ramki, w które można włożyć rodzinne zdjęcia lub ozdobne wazony. Jeśli chodzi o obrusy, na czarnym stole dobrze będzie wyglądał biały obrus – nie będzie się wtapiał w blat. Można pomyśleć o białych lub czarnych barwionych panelach podłogowych. Nie warto jednak zastanawiać się nad zakupem dywanów – raczej nie będą pasowały do nowoczesnego wyglądu pomieszczenia. Ewentualnie można zakupić kontrastujący z podłogem posadzki niewielkich rozmiarów dywan o długim włosiu.