Tym, co charakteryzuje nowoczesne łazienki to prostota form i materiały, które nie wymagają czasochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych. Do głosu dochodzi też ekologia, czyli dbanie o czystość z użyciem jak najmniejszej ilości środków chemicznych. 

Sterylną czystość łazienki z prostotą formy godzą kabiny prysznicowe New Trendy.

Idealna przezroczystość kabin prysznicowych

Każdy, kto jest posiadaczem kabiny prysznicowej, zna zmagania z zaciekami na szkle kabinowym. Woda bywa różna – miękka lub twarda, ale zawsze na ściankach pozostają zacieki z wody i mydła, szczególnie kumulujące się na ich dolnych partiach. Czyszczenie osadu bywa czasochłonne, pracochłonne i wymaga używania szerokiej gamy specyfików, mniej lub bardziej toksycznych dla dróg oddechowych, skóry i środowiska.

Marzenia o kabinie prysznicowej, z której woda ścieka bez śladów spełnia powłoka Active Shield, która sprawia, że na szkle nie pozostają żadne krople wody. Po kąpieli wystarczy przetrzeć szybę bawełniana szmatką i szyba staje się niewidzialna. Nowoczesne kabiny prysznicowe New Trendy są wyposażone w hartowane szkło pokryte taką specjalną powłoką.

Geometryczne formy, niewidzialny kształt

Im mniej, tym lepiej. Takie hasło przyświecało architektom kabin prysznicowych New Trendy. Minimalizm dotyczy braku typowych dla klasycznych kabin łączników z silikonu i belek wykończeniowych na dole i górze kabiny. Jedynymi, widocznymi elementami są proste, geometryczne belki podtrzymujące z nierdzewnego metalu w kolorze platyny oraz prostokątne nity łączące ze sobą tafle szkła.

Uszczelnianie jest również niewidoczne, ponieważ wymaga zastosowania przezroczystego silikonu.

Efekt wizualny takiej kabiny jest niesamowity, ponieważ cała kabina sprawia wrażenie niewidocznej, a łazienka, nawet mała robi wrażenie przestrzennej.

Kabina prysznicowa do łazienki w stylu industrialnym

Czy można box fabryczny zamienić na miejsce do kąpieli? Kabiny prysznicowe New Trendy znakomicie imitują przeszklone okna i boxy starych fabryk. Ten zabieg uzyskano za pomocą  pionowych i poziomych podziałów szkła kabinowego za pomocą czarnych, metalowych listew. Listwy mogą też być umieszczone tylko na szczytach i bokach prostych, szklanych tafli, tworząc wrażenie przemysłowego minimalizmu.

Kabiny „niedokończone”

Zastosowanie czarnych listew wybranych elementów kabin na tle jasnych ścian łazienki daje niesamowite efekty wizualne – kabiny prysznicowe New Trendy robią wrażenie zawieszonych w przestrzeni i pozornego braku wykończenia. Jednak charakteryzuje je wysoka jakość i niesamowity komfort użytkowania.

Kolekcja kabin New trendy oferuje około 20 różnych modeli, co daje ogromne możliwości aranżacyjne, pasujące do każdej łazienki.